Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne to nic innego jak promowanie strony, przez poprawę wyszukiwalności fraz związanych z rynkiem lokalnym (związanych z daną lokalizacją).

Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, że wyjeżdżamy, gdzieś na weekend czy wakacje. Podczas naszego pobytu możemy potrzebować skorzystać z usług dentysty, lekarza, weterynarza, mechanika samochodowego, możemy szukać również noclegu w danym mieście. Zaczynając swoje poszukiwania, w wyszukiwarkę wpisujemy daną frazę, dodając do tego lokalizację (miasto, ulicę, dzielnicę). Na tej zasadzie możemy w szybki sposób znaleźć, to czego szukamy, w najbliższej okolicy. Wpisując tylko frazę ogólna np. „mechanik samochodowy” w wynikach wyszukiwania otrzymamy listę wszystkich warsztatów w kraju, a przecież nie tego szukamy. Dzięki pozycjonowaniu regionalnym dajemy wtedy szanse potencjalnemu klientowi, znaleźć nas na rynku lokalnym – czyli tam, gdzie świadczymy swoje usługi.

Zastosowana strategia i kombinacja słów kluczowych będzie inna podczas pozycjonowania lokalnego, dla rożnych branży. Dentysta, który świadczy swoje usługi tylko w jednej lokalizacji najlepiej, jeśli będzie pozycjonował się na frazy związane z daną miejscowością. Innym przypadkiem może być pizzeria, która oferuje dowóz jedzenia nie tylko w jednej miejscowości, ale także i w tych znajdujących się w pobliżu. Wtedy do pozycjonowania lokalnego powinno użyć się fraz związanych z danym miastem, ale także tych, w których dana usługa może być świadczona.

Zamów bezpłatną wycenę pozycjonowania lokalnego twojej strony!

lub zadzwoń pod numer 797 327 080!

PEŁNA OFERTA

social media

REKLAMA SOCIAL MEDIA

social media

GOOGLE ADWORDS

Pozycjonowanie regionalne jako sposób na reklamę!

Pozycjonowanie lokalne to idealna usługa dla wszystkich, którzy chcą pozyskać lokalnego klienta. Agencja SitoSEO posiada bardzo dobre wyniki w pozycjonowaniu lokalnym. Z sukcesem udało nam się zdobyć topowe wyniki dla lokalnych branży takich jak stomatologia, skup samochodów, agencje reklamowe czy nadruki na koszulkach.

W pozycjonowaniu lokalnym najważniejszym punktem całej usługi jest dokładna analiza słów kluczowych oraz prawidłowy dobór strategii linkowania. Sam proces realizacji usługi jest praktycznie taki sam jak w przypadku pozycjonowania szerokiego, jednak tutaj kładziemy nacisk na konkretną lokalizacje. Pozycjonowanie regionalne to idealna oferta dla firm, koncentrujących się na lokalnym rynku. Prowadząc biznes taki jak hurtownia budowlana, lokal gastronomiczny czy mechanika samochodowa jesteś w stanie pozyskać dziesiątki klientów miesięcznie oraz sukcesywnie budować siatkę stałych klientów!

Korzyści płynące z pozycjonowania lokalnego!

  • wzrost widoczności w twoim regionie
  • zwiększenie ruchu na stronie
  • wzrost rozpoznawalności marki
  • wzrost sprzedaży towarów i usług w twoim regionie.

Najważniejsze elementy pozycjonowania lokalnego!

Pozycjonowanie lokalne od technicznego punktu widzenia nie odbiega znacząco od pozycjonowania szerokiego. Zasada działania jest podobna z jedną różnicą pozycjonują firmę lokalną koncentrujemy się na danym obszarze (lokalizacji). Poniżej zamieszczamy, skrócony plan działania dla usługi pozycjonowania lokalnego.

  • Optymalizacja pod frazy lokalne – Jest to niezwykle istotne zarówno przy pozycjonowaniu lokalnym jak i szerokim. Nazwa miasta powinna znaleźć się w nagłówkach, tagach. Nazwa miasta powinna znajdować się także w treści strony. Warto również podawać te same dane co na stronie we wszystkich wizytówkach NAP oraz dbać o ich aktualizację.
  • Pozytywne opinie o firmie – Posiadając wizytówkę w usłudze Google Moja Firma, należy dbać o opinie jakie się tam znajdują. Same opinie nie mają przełożenia na wyniki wyszukiwania, jednak po odpytaniu wyszukiwarki na konkretną frazę klient widzi jak jest oceniana twoja firma, przez innych użytkowników.
  • Zgodność danych adresowych – Rzadko jest tak, że po założeniu firmy i strony internetowej dane teleadresowe znajdują się tylko w jednym miejscu. Często firmy są widoczne także na portalach społecznościowych, prowadzą blogi, lub też udzielają się na branżowych forach. Warto pamiętać o tym, że jeśli zmienia się adres, lub telefon do firmy, należy zmienić go nie tylko na swojej własnej stronie www. Należy to zrobić we wszystkich miejscach, gdzie znajduje się wizytówka firmy. Google, dzięki temu uzna naszą firmę za wiarygodna, a jest to bardzo istotne.
  • Linki z lokalnych stron – Linkowanie to bardzo ważny aspekt w pozycjonowaniu każdej strony. Podczas pozycjonowania regionalnego dobrze jest pozyskać mocne linki z lokalnych, zaufanych stron. Naszym zdaniem takie linkowanie jest najbardziej efektywne, dlatego w pierwszej kolejności warto poszukać takiej możliwości wśród znajomych, bądź zaproponować wymianę barterową lokalnym firmom.

Jak przebiega proces pozycjonowania lokalnego

przebieg pozycjonowania

 

ZAUFAŁO NAM WIELE FIRM

pozycjonowanie lokalne

FIRMY LOKALNE

Skutecznie wypromujemy twój lokalny biznes!

POZYCJONOWANIE LOKALNE

pozycjonowanie long tail

FIRMY OGÓLNOPOLSKIE

Sprawdź ofertę na pozycjonowanie long tail

POZYCJONOWANIE LONG TAIL

pozycjonowanie sklepów

SKLEPY INTERNETOWE

Zwiększ ruch w swoim sklepie i sprzedawaj więcej!

POZYCJONOWANIE SKLEPÓW

Zamów bezpłatną wycenę lokalnego pozycjonowania strony!

<<

Najczęściej zadawane pytania o pozycjonowanie lokalne!

Jak długo trwa pozycjonowanie lokalne?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Po wprowadzeniu optymalizacji na stronie oraz wstępnym podlinkowaniu jesteśmy w stanie prognozować czas potrzebny na uzyskanie wysokich pozycji. Czas trwania usługi jest również zależny od stopnia skomplikowania frazy, siły konkurencji, wieku domeny. Pierwsze efekty widać już po miesiącu, jednak trudniejsze frazy potrzebują czasu.

Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne?

Koszt pozycjonowania lokalnego uzależniony jest od ilości fraz, branży, konkurencyjności na dane zapytanie. Podczas tworzenia wyceny zawsze uwzględniamy powyższe czynniki oraz bierzemy pod uwagę działania jakie były już podejmowane.

Czy pozycjonowanie lokalne jest bezpieczne?

Podczas pozycjonowania wykorzystuje tylko bezpieczne i rekomendowane metody. Powierzając pozycjonowanie strony agencji SitoSEO, możesz być pewny, że wszystko zostanie przeprowadzone nie tylko bezpiecznie, według wszystkich standardów, ale także skrupulatnie.

BLOG BRANŻOWY

Jak budować zaplecze SEO?

Pozycjonowanie stron to proces złożony, wieloetapowy. Zaczynamy zawsze od analizy słów kluczowych oraz od określenia ich poziomu trudności. Następnie, drugim kluczowym elementem jest optymalizacja całego serwisu pod kątem SEO. Wybranie dobrych słów...