Pozycjonowanie szerokie co to takiego?

W ostatnich latach pozycjonowanie stron mocno się zmieniło. Nowe algorytmy coraz większy udział urządzeń responsywnyc to tylko niektóre ze zmian. Kiedyś najlepiej było pozycjonować frazy ogólne, pierwsze miejsca zdobywał ten kto pozyskał więcej linków – proste. Dzisiaj na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania mamy płatne reklamy Google Adwords, mapki a osiągnięcie dobrych wyników na hasło ogólne nie zawsze gwarantuje osiągniecie sukcesu sprzedażowego. Rynek pozycjonowania stron musiał się dostosować do nowych realiów i tak powstało pozycjonowanie szerokie.

Nazywane jest także pozycjonowaniem z ang. „long tail”, czyli długi ogon. Działanie to polega na pozycjonowaniu jak największej ilości fraz kluczowych. Nie używa się do tego najbardziej konkurencyjnych słów, zazwyczaj chodzi o to, żeby znaleźć te niszowe i najbardziej szczegółowe opisujące usługę bądź produkt. Podczas pozycjonowania szerokiego, wychodzi się z założenia, że klient szuka konkretnej rzeczy, często wpisując w wyszukiwarkę dokładną nazwę towaru lub jego numer katalogowy. Takie działania przynoszą szybki efekt, ponieważ łatwiej wypozycjonować stronę na numer katalogowy jak hasło ogólne. Patrząc pod kątem statystyk, to właśnie z działań pochodzących z pozycjonowania szerokiego jest największy zwrot, przekładający się na sprzedaż (konwersję).

Zamów bezpłatną wycenę pozycjonowania szerokiego twojej strony!

lub zadzwoń pod numer 797 327 080!

PEŁNA OFERTA

social media

REKLAMA SOCIAL MEDIA

social media

GOOGLE ADWORDS

Dlaczego warto zastosować pozycjonowanie szerokie?

Pozycjonowanie long tail, niesie z sobą szereg korzyści dla firm. Po wdrożeniu przez nas działań optymalizacyjnych oraz rozwinięciu treści pod frazy z długiego ogona, można zaobserwować większy i bardziej konkretny ruch na stronie, co ma bezpośrednie przełożenie na zysk. Do głównych zalet pozycjonowania szerokiego należy zaliczyć:

  • Niskie koszty promowania strony – pozycjonowanie i wszystkie koszty z tym związane, często są tylko odsetkiem tego, co musielibyśmy zapłacić za reklamę w telewizji, radio czy prasie.
  • Szybki efekt – osiągnięcie topowych miejsc w wynikach wyszukiwarki Google, zajmuje mniej czasu, niż w przypadku fraz ogólnych lub lokalnych.
  • Dotarcie do potencjalnej grupy odbiorców – korzystając z innej formy promocji, nie mamy pewności kto jest naszym odbiorcą. Pozycjonowanie szerokie dotyczy tylko konkretnej grupy osób, które będą zainteresowane danym produktem.
  • Bezpieczeństwo – pozycjonowanie szerokie przeprowadzone przez agencję SitoSEO, zawsze jest bezpieczną formą promocji dla firmy.

Jak przebiega proces pozycjonowania szerokiego?

przebieg pozycjonowania

 

ZAUFAŁO NAM WIELE FIRM

pozycjonowanie lokalne

FIRMY LOKALNE

Skutecznie wypromujemy twój lokalny biznes!

POZYCJONOWANIE LOKALNE

pozycjonowanie long tail

FIRMY OGÓLNOPOLSKIE

Sprawdź ofertę na pozycjonowanie long tail

POZYCJONOWANIE LONG TAIL

pozycjonowanie sklepów

SKLEPY INTERNETOWE

Zwiększ ruch w swoim sklepie i sprzedawaj więcej!

POZYCJONOWANIE SKLEPÓW

Zamów bezpłatną wycenę pozycjonowania long tail twojej strony!

<<

Najczęściej zadawane pytania o pozycjonowanie szerokie

Ile fraz można pozycjonować?

Pozycjonowanie szerokie nie jest związane z żadnym ograniczeniem dotyczącym ilości pozycjonowanych fraz. Tak naprawdę im więcej, tym lepiej. Wszystko uzależnione jest od tego, jaki cel chcemy osiągnąć i jakim budżetem dysponujemy.

Jak długo trzeba czekać na efekty pozycjonowania szerokiego?

Frazy z tzw. długiego ogona pozycjonuje się stosunkowo szybko. Nie są to frazy o dużej konkurencyjności, także i pierwsze efekty powinny być zauważalne już po kilku tygodniach.

Czy pozycjonowanie szerokie jest bezpieczne?

Pozycjonowanie szerokie przeprowadzone przez agencję SitoSEO, jest jak najbardziej bezpieczne! Wszystkie nasze działania i formy promocji zgodne są z metodami rekomendowanymi przez Google.

 

Ile kosztuje pozycjonowanie szerokie?

Zawsze działamy w ramach założonego budżetu. Klient wie dokładnie, ile dana usługa będzie kosztowała już na samym początku współpracy. Koszty pozycjonowania zależne są od konkurencyjności oraz od ilości fraz, które mają podnieść swoją pozycję.

BLOG BRANŻOWY

Jak budować zaplecze SEO?

Pozycjonowanie stron to proces złożony, wieloetapowy. Zaczynamy zawsze od analizy słów kluczowych oraz od określenia ich poziomu trudności. Następnie, drugim kluczowym elementem jest optymalizacja całego serwisu pod kątem SEO. Wybranie dobrych słów...