Pozycjonowanie stron to proces złożony, wieloetapowy. Zaczynamy zawsze od analizy słów kluczowych oraz od określenia ich poziomu trudności. Następnie, drugim kluczowym elementem jest optymalizacja całego serwisu pod kątem SEO. Wybranie dobrych słów kluczowych oraz ich odpowiednia optymalizacja pozwala nam „zaistnieć” w wynikach wyszukiwania.

Do osiągnięcia pełni sukcesu, potrzebuje sprytnie poprowadzonej kampanie link buldingowej oraz mocnego stabilnego zaplecza, które pozwoli wybić nasze frazy na szczyt wyszukiwarki! W dzisiejszym SEO nie liczy się ilość a jakość i odpowiednio dobrane proporcje anchor tekstu. Jeśli interesuje cię budowa wartościowego zaplecza, zapraszam do lektury a z pewnością znajdziesz kilka wartościowych porad, jakie możesz wdrożyć na swojej stronie.

Jak wygląda etap tworzenia zaplecza SEO?

Ilość linków, domen rekomendujących naszą stronę ma bez wątpienia wpływ na pozycję. Algorytm działa w czasie rzeczywistym i widząc regularnie, nowe linki „wzmacniające” dany serwis, klasyfikuje taką stronę wyżej na zoptymalizowaną frazę.

Wbrew temu, co się wydaje, wcale nie jest łatwo pozyskać odpowiednią ilość linków przychodzących, zwłaszcza tych, które posiadają odpowiednią jakość, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie własnego zaplecza SEO.

Naszym zdaniem najlepiej sprawdza się zaplecze na wygasłych domenach, które posiadają tematyczne powiązanie ze stroną docelową. Niestety takie domeny są kosztowne, jednak z perspektywy czasu jest to rozwiązanie dużo bardziej stabilne oraz efektywne. Oczywiście oprócz linków z samego zaplecza powinna mieć miejsce dywersyfikacja źródeł linków. Warto pozyskać linki z tematycznych for, wątków, Web 2.0 jednak fundamentem powinno być dedykowane zaplecze.

dedykowane zaplecze

Zaplecze SEO, które przekazuje „moc”

Stworzenie zaplecza SEO umożliwia nam wykorzystanie mocy wszystkich stron, jakie dbają o potrzeby tej jednej jedynej, a tym samym podstawowym argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest możliwość samodzielnego działania i linkowania strony docelowej.

Nie jest wskazane stawianie na zbyt zautomatyzowane tworzenie zaplecza SEO, raczej nie wpłynie to korzystnie na jakość linków, które będą prowadzić do naszej strony. Największym problem zautomatyzowanych zaplecz, stawianym przez różnego rodzaju podawarki jest późniejszy problem z administracją takiego zaplecza. Często zdarza się tak, że nie mamy dostępu do części miejscówek przez późniejsza edycja chociażby anchoru jest niemożliwa.

Jak stworzyć najbardziej efektywne i skuteczne zaplecze SEO?

Często pojawiają się opinie, że najlepszym rozwiązaniem jest stawianie na zaplecza, które wcale nie są do nich podobne, wszystkie ewentualne treści na nich zawarte posiadają odpowiednią wartość dla potencjalnych odbiorców. Dzięki temu staje się ono nie tylko ciekawe, ale również atrakcyjnie wpływa na moc oraz jakość linków, które pochodzą bezpośrednio z takiego zaplecza i co najważniejsze pracują na pozycję strony docelowej.

Dlatego pamiętajmy, aby na naszym zapleczu pojawiła się wartościowa treść, która pomoże ci nie tylko w zdobyciu zainteresowania, ale również ruchu ze strony potencjalnych odbiorców. Dobrą praktyką jest tworzenie zaplecza, które poruszą wątki, jakich nie wypada poruszać na stronie klienta.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy tworzeniu treści na strony zaplecza SEO?

Pamiętajmy, aby sama treść była interesująca, niekiedy nawiązywała bezpośrednio do adekwatnego tematu, poruszała ciekawe zagadnienia. Przekazana w ten sposób wiedza może nie tylko zainteresować odbiorcę, ale również zachęcić do ponownego zajrzenia na stronę internetową.

Twórzmy treść w taki sposób, aby wyglądały one na naturalne, nie przywiązujmy uwagi do SEO, lecz raczej pamiętajmy o tekstach jak najbardziej ukierunkowanych w stronę zachęcenia uwagi potencjalnego odbiorcy. Tutaj nie ma miejsca na zbyt dużą ilość słów kluczowych, strony zaplecza nie są typowymi preclami.

Dlaczego warto poświęcić czas na stworzenie odpowiedniego zaplecza SEO

Tworzenie wartościowego zaplecza jest zajęciem wysoce czasochłonnym. Wymaga to od nas postawienie kilku lub kilkunastu stron w oparciu o indywidualnie dobrany szablon oraz treść. Do tego dochodzi kwestia użycia różnych adresów IP dla poszczególnych stron oraz najlepiej zainwestować w kilka hostingów (różne dns’y). Podejmując rękawice należy również pamiętać, że aktualizacja tych wszystkich stron, późniejsze ich moderowanie oraz dodawanie nowych treści również kosztuje nas godziny pracy. Z drugiej strony dobrze postawione zaplecze powinno przekazywać cenny ruch, który jest kluczem do sukcesu w marketingu internetowym.