Na czym polega pozycjonowanie stron www?

W dzisiejszych czasach, nie do pomyślenia jest, że dobrze prosperująca firma może nie posiadać strony internetowej. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że miliony ludzi codziennie korzysta z wyszukiwarki Google, szukając usług, robiąc zakupy czy płacąc rachunki. Prowadząc firmę, niezależnie od jej wielkości nie osiągniemy NIC bez strony internetowej, która będzie skutecznie wypozycjonowana. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – po prostu nikt nas nie znajdzie!

W praktyce możemy mieć najlepszy towar, dobre i konkurencyjne ceny, wykfalifikowanych pracowników i stronę internetową. Jej posiadanie tych elementów nie gwarantuje sukcesu. Ważna jest wyszukiwalność w sieci. Pozycjonowanie stron www, polega na zwiększeniu widoczności w sieci. Daną firmę można znaleźć nie tylko po jej nazwie, ale po słowach, frazach, które są kluczowe dla działalności i określają ją. Zwiększenie widoczności w sieci skutkuje przyrostem ruchu na stronie. W konsekwencji większa ilość potencjalnych klientów na twojej stronie to większa szansa na sprzedaż lub zapytanie ofertowe!

Pozycjonowanie stron internetowych to proces bardzo złożony. Dobrze wykonane pozycjonowanie należy zacząć od audytu witryny oraz jej optymalizacji. W przypadku zaniedbanych stron, wdrożenie tych 2 działań daje dobry efekt już na samym początku pozycjonowania! Następnie przechodzimy do link buldingu w celu uzyskanie wyższych pozycji na najważniejsze frazy dla twojego biznesu!

Zamów bezpłatną wycenę pozycjonowania twojej strony!

lub zadzwoń pod numer 797 327 080!

PEŁNA OFERTA

social media

REKLAMA SOCIAL MEDIA

social media

GOOGLE ADWORDS

Jakie są realne korzyści dla biznesu z pozycjonowania stron internetowych?

 • Dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów – Klient odpytując wyszukiwarkę na konkretne zapytanie np. „hydraulik warszawa” w wynikach wyszukiwania otrzymuje adres twojej strony na górze listy. Większa ilość wejść na stronę jest równoznaczna ze wzrostem dochodu!
 • Niski koszt działań promocyjnych – Usługa pozycjonowania stron jest jedną z tańszych form reklamy. Dodatkowo efekt pozycjonowania stron z ruchu organicznego jest długotrwały i stabilny. Nawet po zakończeniu usługi, będziesz się cieszył zapytaniami od twoich potencjalnych klientów!
 • Zwiększenie rozpoznawalności marki – Korzyści z tego płynące są jak najbardziej długofalowe i mogą przez wiele lat przynosić profity. Dzięki optymalnie dobranym działaniom reklamowych, potencjalni klienci zaczynają rozpoznawać daną markę lub kojarzyć konkretną usługę z twoją firmą. Rozpoznawalna marka, jest równoznaczna z podniesieniem jej pozycji na rynku.
 • Monitorowanie skuteczności – Posiadamy nowoczesne oprogramowania, które na bieżąco sprawdzają efekty naszej pracy. Monitorujemy nie tylko pozycje ale również ruch na stronie, współczynnik odrzuceń i dziesiątki innych parametrów.

Jakie strony pozycjonujemy?

Pozycjonowanie lokalne, nie różni się zasadniczo od pozycjonowania szerokiego. Czynnikami determinującymi w obu przypadkach jest skuteczna optymalizacja strony i linkowanie strony docelowej. Pozycjonowanie lokalne najczęściej dotyczy lokalnych działalności. Restauracje, mechanicy samochodowi, hotele, fryzjerzy, hydraulicy, kosmetyczki itp. – są to firmy, które zazwyczaj skupiają się tylko na rynku lokalnym, ograniczając się do województwa lub miasta. Zdobycie wysokich pozycji na frazy lokalne jest w większości przypadków prostsze, jak fraz ogólne z zasięgiem ogólnopolskim.

Wielu osobom wydaje się, że pozycjonowanie stron internetowych jest usługą dla dużych firm z szerokim zasięgiem. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego! Mniejsze firmy mają takie same szanse rozwijać się i pozyskiwać nowych klientów na rynku lokalnym. Pozycjonowanie lokalne to oferta dla wszystkich firm, które świadczą swoje usługi w konkretnym rejonie.

Pozycjonowanie szerokie to usługa dedykowana klientom, którym zależy na szybkich efektach! W przypadku pozycjonowania Long tail (długi ogon) nie jesteśmy ograniczeni żadnym konkretnym rejonem, miastem. W przypadku tego rodzaju pozycjonowania wybieramy jak największą ilość słów kluczowych, która dokładnie opisuje usługę lub produkt w sklepie.

W przypadku pozycjonowania na długi ogon zasada jest prosta – Nie pchamy się we frazy oblegane o wysokiej konkurencyjności. W to miejsce wyszukujemy większą ilość fraz o mniejszej wyszukiwalnośći jednak z niską lub z brakiem konkurencji! W przypadku pozycjonowania szerokiego, jesteśmy w stanie szybciej osiągnąć wysoki wynik w wyszukiwarce, pozyskać klienta na twoją stronę i w ostateczności sprzedać towar bądź usługę.

Do głównych zalet pozycjonowania szerokiego należą:

 • Zwiększenie liczby odwiedzających witrynę (potencjalnych klientów)
 • Wejścia na stronę osób, które stanowią target, grupę docelową danej branży
 • Konwersja (wysoki współczynnik dokonania zakupy, zapytań handlowych)

 

Pozycjonowanie sklepów internetowych, to kolejne zagadnienie, które wymaga wypracowania oddzielnej strategii. Tylko dzięki dużej wiedzy i doświadczeniu można skutecznie zwiększyć wyszukiwalność w branży e- comerce. Sklepy internetowe mają najczęściej bardzo rozbudowaną strukturę, wiele kategorii i tysiące podstron. Tutaj kluczem do pozyskania wartościowego ruchu jest wzorowa optymalizacja kategorii/produktów oraz wcześniejszy audyt sklepu.

Sklepy internetowe, najbardziej spośród wszystkich rodzajów witryn potrzebują pozycjonowania. Bez dobrze prowadzonej kampanii marketingowej sklep praktycznie nie ma racji bytu, nawet wtedy gdy produkty znajdujące się w nim mają atrakcyjne ceny, niższe niż u konkurencji. W przypadku sklepów internetowych oprócz wysokich pozycji bardzo istotne jest pozyskiwanie wartościowego ruchu. Tutaj z pomocą przychodzą działania promocyjne w social media, dzięki którym niewielkim kosztem idzie przyciągnąć rzesze ludzi, potencjalnie zainteresowanych naszą ofertą. Pozycjonując sklep internetowy warto przemyśleć wdrożenie strategii pozycjonowania long tail aby jeszcze bardziej zmaksymalizować zyski.

ZAUFAŁO NAM WIELE FIRM

pozycjonowanie lokalne

FIRMY LOKALNE

Skutecznie wypromujemy twój lokalny biznes!

POZYCJONOWANIE LOKALNE

pozycjonowanie long tail

FIRMY OGÓLNOPOLSKIE

Sprawdź ofertę na pozycjonowanie long tail

POZYCJONOWANIE LONG TAIL

pozycjonowanie sklepów

SKLEPY INTERNETOWE

Zwiększ ruch w swoim sklepie i sprzedawaj więcej!

POZYCJONOWANIE SKLEPÓW

Jak przebiega proces pozycjonowania strony

przebieg pozycjonowania

 1. Audyt witryny – jest pierwszym i chyba najważniejszym punktem skutecznego pozycjonowania. Nie ma określonego wzorca jak taki audyt ma wyglądać. Staramy się, żeby zawsze był on przeprowadzony rzetelnie, bo dzięki temu można szczegółowo opracować plan działania, tak by widać było w jak najkrótszym czasie pożądane rezultaty dla zleceniodawcy. Audytując stronę badamy jaka jest struktura serwisu, jak wygląda linkowanie wewnętrzne na których podstronach powinna się „kumulować” moc serwisu. Audyt strony to wspólna praca fachowca od SEO oraz osoby posiadającej wiedzę o tworzeniu stron. Dodatkowo posiłkujemy się kilkoma oprogramowaniami jakie zapewniają jeszcze większą skuteczność.
 1. Analiza słów kluczowych – odpowiedni dobór słów kluczowych i fraz jest niezwykle ważny dla każdego biznesu. Jest on uwarunkowany rożnymi czynnikami. W inny sposób dobieramy i analizuję słowa w pozycjonowaniu lokalnym, w zupełnie inny sposób robi się to podczas pozycjonowania szerokiego (long tail). Skutecznie przeprowadzona analiza, jest jednym z elementów, który jest gwarantem sukcesu! W swojej pracy na co dzień korzystamy z programów, które nas wspomagają w obraniu odpowiedniego kierunku. Jednak cały czas najważniejszym elementem jest rozmowa z klientem oraz wspólne ustalenie priorytetów.
 1. Optymalizacja strony – jest to jeden z najważniejszych etapów pozycjonowania strony. Na samym początku musimy uzmysłowić sobie, że w sieci będzie już wiele stron o podobnej tematyce i posiadających podobny asortyment. Posiadając nawet niszowy towar, może być nam ciężko przebić się przez gąszcz stron internetowych. Optymalizacja dotyczy treści oraz budowy serwisu pod kątem nagłówków oraz meta danych. Dobrze wykonana optymalizacja potrafi znacząco podnieść wyszukiwalność i stanowi filar całej usługi pozycjonowania strony.
 1. Link bulding – w tej tematyce trzeba być na bieżąco. Kiedyś wystarczyło doprowadzić do strony tysiące zewnętrznych odnośników w celu wzmocnienia naszej domeny. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Algorytmy Google działają w czasie rzeczywistym i badają cały profil linków jaki prowadzi do naszej stronie zarówno pod kątem tematyczności jak i jakości samego odnośnika. Proces dodawania linków, budowania zaplecza pozwala na zwiększenie pozycji jakie wypracowaliśmy optymalizacją. W pewnym sensie działania z punktu trzeciego zazębiają się z link buldingiem pozwalając „wybić” naszą stronę jeszcze wyżej.
 1. Analiza efektów – w tej branży trzeba wyciągać trafne wnioski i reagować na aktualną sytuację. Analiza efektów naszej pracy pozwala nam zrozumieć, czy tak naprawdę idziemy w dobrą stronę oraz pozwala oszacować czas jaki potrzebujemy na osiągnięcie wysokiej pozycji dla konkretnej frazy. Do analizy efektów naszej pracy używamy profesjonalnych, zewnętrznych oprogramowań oraz narzędzi Googla. Najważniejszymi parametrami jakie monitorujemy to wyszukiwalność, ile osób odwiedza naszą witrynę oraz pozycje naszej strony na konkretne zapytania wyszukiwarki.

Zamów bezpłatną wycenę pozycjonowania twojej strony!

<<

Jaką mam gwarancję uzyskania wysokich wyników?

Pozycjonowanie stron www to nic innego jak manipulacja wynikami wyszukiwania. Żadna agencja SEO, nie zagwarantuje określonych wyników i czasu ich realizacji. Jest to uzależnione od zbyt wielu elementów. Wiele zależy od algorytmów jakie stosuje Google – a tego nikt nie jest w stanie do końca sprawdzić. Wszystkie działania opieramy na swoim doświadczeniu i wiedzy w tej dziedzinie, oraz na wytycznych o jakich informuje Google.

Ile fraz kluczowych warto pozycjonować?

Ilość słów kluczowych i fraz dobierana jest indywidualnie. Uzależnione jest od potencjału danej branży oraz budżetu. Może być kilka, kilkanaście, a nawet i kilkaset fraz. W tej kwestii niezbędne jest ustalenie priorytetów z klientem.

Czy muszę udostępnić dane do strony?

Udostępnienie danych do strony jest koniecznie do tego, by pozycjonowanie było skuteczne. Google często zmienia swoje algorytmy i dzięki temu można praktycznie od razu wdrażać zmiany. W innym wypadku współpraca jest w sposób znaczny utrudniona i bez wątpienia nie przynosi tak wymiernych korzyści.

Jak długo trzeba czekać na efekty pozycjonowania strony?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Uzależnione jest to od wielu czynników, w tym od konkurencyjności i trudności użytych fraz. Proste słowa kluczowe, wymagają często tylko jednego miesiąca by podnieść znacznie swoją pozycję. Bardziej skomplikowane frazy, o większej konkurencyjności potrzebują od 3 – 6 miesięcy, a dla niektórych mocno obleganych zapytań jeszcze dłużej. Bezpieczne pozycjonowanie, często wymaga dłuższego czasu. Efekty potrafią utrzymywać się jednak przez dłuższy czas.

Jakie metody stosujemy do pozycjonowania stron?

Podczas całego procesu pozycjonowania stron internetowych agencja SitoSEO, stosuje tylko i wyłączenie bezpieczne metody pozycjonowania. W swoich działaniach opieramy się głównie na wytycznych jakie udostępnia Google oraz na naszym doświadczeniu.

BLOG BRANŻOWY

Jak budować zaplecze SEO?

Pozycjonowanie stron to proces złożony, wieloetapowy. Zaczynamy zawsze od analizy słów kluczowych oraz od określenia ich poziomu trudności. Następnie, drugim kluczowym elementem jest optymalizacja całego serwisu pod kątem SEO. Wybranie dobrych słów...

Content is king! Czyli treść jest dobrą inwestycją

Dobrze przygotowana treść przyciąga użytkownika, ale jest również silnym bodźcem SEO. Copywriting to prawdziwa sztuka, bo niełatwo jest przygotować merytoryczne tekst, w którym w sposób inteligentny wplecione są słowa kluczowe.Treść jest najważniejsza i...