Pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces skomplikowany i złożony z wielu elementów. Największa różnica między pozycjonowaniem sklepu a chociażby strony z lokalnym biznesem to różnica w wielkości serwisu. Sklepy internetowe na ogół są bardzo rozbudowane, zawierają nawet do kilkudziesięciu tysięcy produktów a także wiele podstron kategorii, blog itp. W przypadku sklepów internetowych bardzo ważna jest odpowiednia optymalizacja zarówno stron produktowych jak i kategorii, dlatego pozycjonowanie sklepów internetowych wymaga większego budżetu, ponieważ czasochłonność prac jest zupełnie inna jak w przypadku mniejszych stron.

Drugą istotnym zagadnieniem w pozycjonowaniu sklepów jest audyt samej witryny. Zdarza się bardzo często, ze klienci którzy do nas trafiają posiadają negatywne doświadczenia dotyczące wspołpracy z agencjami. Strona niby zoptymalizowana, linki dobre i drogie jednak wyniki stoją w miejscu. W takim przypadku najczęściej wina stoi po stronie złej struktury sklepu. Linkowanie wewnętrzne, kierowanie tzw „link juice” pomiędzy produktami i kategoriami jest kluczem do sukcesu! Następnie nadanie prawidłowej hierarchii nagłówków, prawidłowe ustawienie meta danych, optymalizacja obrazów!

Tylko strona www, która posiada prawidłową strukturę, ma szansę na to by znaleźć się w na topowym miejscu w wynikach wyszukiwania. Ważnym aspektem jest również uwzględnienie działań jakie były podejmowane podczas wcześniejszego pozycjonowania sklepu. Tutaj oprócz audytu samej witryny warto przeanalizować profil linków jakie prowadzą do sklepu.

Zamów bezpłatną wycenę pozycjonowania sklepu!

lub zadzwoń pod numer 797 327 080!

PEŁNA OFERTA

social media

REKLAMA SOCIAL MEDIA

social media

GOOGLE ADWORDS

„Content is King”, czyli skuteczna metoda pozycjonowania sklepu!

Treść jaka pojawia się na stronie jest bardzo ważna. Wiele sklepów internetowych pomimo prowadzonych działań reklamowych – nigdy nie osiągnie pożądanej pozycji w ruchu organicznym. Powodem są najczęściej kopiowane opisy produktów, wzięte „żywcem” ze strony producenta, lub powielanie stworzonych treści. Takie działania są odczytywane przez Google jako Duplicate Content. „Content is King” oznacza, że treść podczas pozycjonowania stron jest najważniejsza, i nigdy nie można jej bagatelizować. Im więcej tekstu dobrej jakości, nasyconego słowami kluczowymi, tym lepiej. Tekst jednak nie może być jedynie zlepkiem słów kluczowych, keywordy powinny być wplecione w umiejętny sposób. W sklepie internetowym, w którym jest duża liczba podstron i produktów, jest miejsce na umieszczenie dużej ilości treści. Dobrym rozwiązaniem jest prowadzenie bloga firmowego, na którym umieszczane są artykuły poruszające niszową tematykę. Teksty powinny być unikalne, a także powinny zainteresować naszego potencjalnego klienta. W ten sposób jesteśmy w stanie pozyskać dodatkowy ruch z długiego ogona. Do przygotowania dobrej jakości tekstu potrzebne są odpowiednio dobrane słowa kluczowe i frazy w semantycznej odmianie. Warto również sprawdzić istniejący kontent pod kątem nasycenia słowami kluczowymi, czasem drobne zmiany potrafią dać ciekawy efekt.

Pozycjonowanie sklepu internetowego w Social Media?

Każda firma, której zależy na zwiększeniu sprzedaży powinna również zastanowić się nad reklamą w Social Media (mediach społecznościowych). W postach można zawrzeć najważniejsze informacje, umieścić linki, które będą odnośnikami do wybranych produktów i podstron. Jest to kierowanie ruchu bezpośredniego –  wprost na naszą stronę. Istnieje również możliwość promowania naszego postu na tematycznych grupach, gdzie skutecznie targetujemy grupę odbiorców. W zależności od branży, naszą stronę możemy promować również na Instagramie co dla branży takich jak odzież czy suplementy pozwala na skuteczne budowanie świadomości marki.

Koszt takich działań nie jest wysoki, a w zależności od branży, rezultaty mogą być zadowalające. Naszym zdaniem dla niektórych branży warto również budować fanpage. W przyszłości wprowadzając nowy produkt jesteśmy w stanie poinformować o tym naszych fanów/followersów. Dobrym rozwiązaniem jest również organizacja konkursów za udostępnienie naszego profilu w zamian za drobny upominek.

Korzyści z promowania sklepu internetowego w Social Media!

  • Większa ilość wejść na stronę sklepu
  • Wzrost rozpoznawalności marki
  • Dotarcie do potencjalnej grupy klientów
  • Niski koszt promowania

ZAUFAŁO NAM WIELE FIRM

pozycjonowanie lokalne

FIRMY LOKALNE

Skutecznie wypromujemy twój lokalny biznes!

POZYCJONOWANIE LOKALNE

pozycjonowanie long tail

FIRMY OGÓLNOPOLSKIE

Sprawdź ofertę na pozycjonowanie long tail

POZYCJONOWANIE LONG TAIL

pozycjonowanie sklepów

SKLEPY INTERNETOWE

Zwiększ ruch w swoim sklepie i sprzedawaj więcej!

POZYCJONOWANIE SKLEPÓW

Zamów bezpłatną wycenę pozycjonowania sklepu!

<<

Najczęściej zadawane pytania o pozycjonowanie sklepu!

 

Czy pozycjonowanie sklepu jest bezpieczne?

Pozycjonowanie sklepu internetowego przez naszą agencję, jest bezpieczne. Trzymamy się wytycznych googla oraz wszystkie nasze działania staramy się wykonywać w sposób naturalny. Nie stosujemy systemów wymiany linków ani innych niebezpiecznych metod!

Ile trwa pozycjonowanie sklepu?

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest procesem złożonym. Nie można ściśle określić czasu jaki jest na to potrzebny. Niektóre frazy będą pozycjonowały się szybciej, inne wolniej. Możemy założyć ogólnie, że pierwsze efekty zauważalna są po okresie 1 – 2 miesięcy. Frazy trudne potrzebują około 5-8 miesięcy, po to by osiągnąć wyższe miejsca w wynikach Google. Frazy popularne i najbardziej oblegane nawet 12 miesięcy. Każdy sklep jest inny i nie można zakładać konkretnych ram czasowych. Po pierwszych dwóch miesiącach widząc jak sklep reaguje na nasze działania możemy prognozować czas potrzebny na uzyskanie zadowalających efektów.

Po jakim czasie widać pierwsze efekty pozycjonowania?

Wszystko zależy od stopnia skomplikowania fraz. Przy niektórych frazach efekty będą zauważalne już po 1- 2 miesiącach. Dla trudniejszych słów kluczowych potrzebujemy więcej czasu. Na najbardziej popularne i cieszące się sporą konkurencyjnością frazy, trzeba poczekać nawet 12 miesięcy a czasem i dłużej.

Na ile fraz można pozycjonować sklep?

Sklepy internetowe można pozycjonować na tysiące słów kluczowych, limity nie istnieją. Na początku współpracy ustalamy budżet i priorytety sprzedażowe i działamy według określonej strategii. Oczywiście najlepsze efekty są w momencie podjęcia decyzji o pozycjonowaniu jak największej ilości fraz kluczowych, o rożnym stopniu skomplikowania. Wtedy możemy spodziewać się szybszego efektu, ponieważ pozycjonujemy frazy z długiego ogona oraz frazy ogólne jednocześnie!

BLOG BRANŻOWY

Jak budować zaplecze SEO?

Pozycjonowanie stron to proces złożony, wieloetapowy. Zaczynamy zawsze od analizy słów kluczowych oraz od określenia ich poziomu trudności. Następnie, drugim kluczowym elementem jest optymalizacja całego serwisu pod kątem SEO. Wybranie dobrych słów...